Category Archives: Firma

Obsługa prawna spółki – kiedy warto w nią zainwestować?

firma

W dzisiejszych czasach, prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością zmierzenia się z wieloma wyzwaniami prawnymi. Spółki, niezależnie od wielkości i profilu działalności, napotykają na liczne przeszkody prawne, które mogą wpłynąć na ich funkcjonowanie i rozwój. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z profesjonalnej obsługi prawnej. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć temat obsługi prawnej spółek i odpowiedzieć na pytanie, kiedy warto w nią zainwestować.

Czym zajmuje się wrocławska firma Tax-pol?

Rozliczanie podatku z Niemiec i innych krajów europejskich to zadanie wymagające nie tylko podstawowej znajomości obowiązujących w Polsce przepisów podatkowych, ale wiedzy odnośnie podatków z całej Europy lub przynajmniej docelowego kraju zatrudnienia, w którym uzyskujemy przychody. Dla przeciętnego pracownika samodzielne rozliczenie podatku z zagranicy może stwarzać dużo problemów i dlatego dziś coraz popularniejsze stają się na usługi oferowane przez biura rozliczające podatek z Niemiec. Jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych tego typu firm we Wrocławiu jest Tax-Pol. Czym się zajmuje i jakie usługi oferuje w ramach swojej działalności?

Odzyskiwanie podatku z zagranicy już od 2001 roku

Działalność wrocławskiej firmy Tax-Pol  w obrębie zwrotu podatku z zagranicy rozpoczęła się już 18 lat temu i od tamtego czasu prężnie rozwija się oferując Klientom coraz szerszą ofertę usługową. Zdobyte przez lata doświadczenie poparte licznymi certyfikatami, długą listą referencji i fachową wiedzą doradców pracujących dla Tax-Pol sprawia, że dziś firma może pochwalić się szerokimi kontaktami z zagranicznymi Urzędami Skarbowymi i zagwarantować swoim Klientom wysoką jakość usług w zakresie odzyskiwania podatku z zagranicy. Tax-Pol to lider polskiego rynku firm rozliczających podatek z Niemiec i innych krajów europejskich – działając na rynku od tak wielu lat firma zdążyła wyrobić sobie opinię rzetelnego i zaufanego doradcy, po którego pomoc sięgają każdego roku tysiące Polaków.

Tax-Pol Wrocław – rozlicz podatek z Niemiec szybko i bez problemów

podatek zapłacony w holandiiDecydując się na pracę za granicą i przekształcenie jej w swoje jedyne źródło zarobków należy liczyć się z tym, że na drodze pojawią się liczne problemy związane z rozliczaniem podatków z zagranicy. W praktyce istnieją obecnie dwie różne metody rozliczania, zgodnie z którymi pracownik uzyskujący cały swój przychód za granicą może być zobowiązany do rozliczenia się z podatku zarówno w Polsce, jak i za granicą, lub zwolniony też zwolniony z obowiązku rozliczania się w Polsce. Już samo zrozumienie zasad unikania podwójnego opodatkowania może stwarzać problemy, dlatego też tak wielu Polaków decyduje się na rozliczanie zagranicznych dochodów przed polskim US na druku PIT-36/ZG czy przed zagranicznymi US właśnie z pomocą biur podatkowych takich jak Tax-Pol.

Pierwszą i najważniejszą zaletą tego typu rozwiązania jest oczywiście możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy doświadczonych doradców podatkowych, dla których obowiązujące zasady i przepisy z różnych krajów Europy są po prostu codziennością. Osoby pracujące dla Tax-Pol są zawsze gotowe do udzielania pomocy swoim Klientom, umożliwiając kontakt ze sobą zarówno drogą telefoniczną i korespondencyjną, jak i osobiście. Wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom Klientów to dziś jedyny sposób na zapewnienie sobie ich zaufania i przywiązania i właśnie na jakości połączonej z doświadczeniem Tax-Pol opiera swoją firmową filozofię.

Jak przebiega rozliczenie podatku z zagranicy przez biuro podatkowe? To proste. Wszystkie formalności ograniczane są tu do minimum – Klient wypełnia jedynie formularz, dostarczając do biura wszelkie niezbędne do rozliczenia dokumenty. Doradcy zajmują się przygotowaniem wszystkich wyliczeń, przesyłając do Klienta gotowe do wysłania dokumenty. Wystarczy je podpisać i odesłać do właściwego urzędu skarbowego. To naprawdę proste!

Zwrot podatku z Belgii, Niemiec, Holandii – czym zajmuje się Tax-Pol Wrocław?

zwrot podatku z wielkiej brytaniiKażde biuro podatkowe posiada własną, mniej lub bardziej rozbudowaną ofertę związaną z rozliczaniem podatków za granicą. W przypadku wrocławskiej firmy Tax-Pol, bazując na doświadczeniu i wiedzy swoich doradców możliwe było stworzenie bardzo kompleksowej oferty usług zarówno w obrębie zwrotu podatków z zagranicy, jak i uzyskiwania różnego rodzaju ulg i podatków podczas pracy za granicą. Wśród najważniejszych i wzbudzających co roku największe zainteresowanie usług pojawiły się propozycje takie jak:

  • zwrot podatku w Holandii,
  • zwrot podatku z UK,
  • zwrot podatku z Niemiec,
  • zwrot podatku z Belgii,
  • zwrot podatku z Austrii,
  • a także usługi wykraczające poza obszar Unii Europejskiej.

Tax-Pol może wspomóc nawet przy załatwianiu spraw podatkowych w USA, Nowej Zelandii czy Australii!

Liczysz na zwrot podatku z Holandii? Nie wiesz, czy należy Ci się zwrot podatku z Wielkiej Brytanii? Rozlicz podatek zagraniczny już dziś z pomocą doświadczonego biura podatkowego!

 


 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

podatek dochodowy w Holandii
zasiłek rodzinny kinderbijslag
zwrot podatku Austria
Jak obliczyć podatek dochodowy w Holandii? Czy zasiłki zasiłek rodzinny Kinderbijslag można odliczyć od podatku? Czy pieniądze z austriackiego podatku mogą przepaść jeżeli się nie rozliczyłem
Przejdź do artykułu Przejdź do artykułu Przejdź do artykułu

Biuro rachunkowe

Sprawnie rozwijająca się przedsiębiorczość i interesy powodują, że powstaje coraz większe wzięcie na usługi oraz pomoc rachunkowo – księgową.

Stworzone do tego zadania biura rachunkowe skupiają się na zadaniach związanych z rozliczaniem podatkowym i innymi w poszczególnych jednostkach organizacyjnych tj. organizacjach, spółkach, sklepach oraz pozostałych organach, które zajmują się operacjami finansowymi.