Category Archives: Finanse
Odkryj moc pośrednictwa kredytowego
Pośrednictwo kredytowe to profesjonalna usługa doradcza, która ułatwia potencjalnym kredytobiorcom proces uzyskania finansowania na preferencyjnych warunkach. Pośrednicy kredytowi działają jako pomost między klientami a szerokim spektrum banków oraz instytucji finansowych, analizując i porównując różnorodne oferty kredytowe dostępne na rynku.
Dlaczego przedsiębiorcy wybierają mobilne biura rachunkowe?
Współpraca z biurem podatkowym jest niezbędnym elementem prowadzenia każdej firmy. Biura podatkowe nie tylko zajmują się rutynowym procesem rozliczania podatków, ale również oferują wsparcie w złożonych kwestiach podatkowych, które mogą mieć bezpośredni wpływ na finanse firmy. Profesjonalne biuro podatkowe pomaga w interpretacji przepisów podatkowych, planowaniu podatkowym, a także reprezentuje firmę przed organami skarbowymi. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą skupić się na rozwoju swojej działalności, mając pewność, że ich sprawy podatkowe są w dobrych rękach.
Program do faktur – bezpieczeństwo, stałe wsparcie i rozwój
Wystawianie faktury dla wielu jest synonimem biurowego koszmaru – wpisywanie po raz setny tych samych danych, długie ciągi liczb, niezrozumiałe rubryki, godziny spędzone przed ekranem i przekrwione oczy… Na szczęście jednak dzisiaj można skończyć z tymi niedogodnościami dzięki nowoczesnym programom do faktur. Jakie są ich zalety?
Jaki jest czas oczekiwania na zwrot podatku z Wielkiej Brytanii w 2020 roku?
Stała praca poza granicami kraju ojczystego umożliwia o ubieganie się o dodatkowe ulgi i świadczenia na terenie kraju, w którym jest się zatrudnionym. Ponadto Polacy, którzy pracują w Wielkiej Brytanii lub w innym kraju europejskim, mogą ubiegać się o zwrot podatku w UK. Jak się za to zabrać i jakie warunki trzeba spełnić, aby móc to uczynić? Dowiedz się więcej na temat podatków w Wielkiej Brytanii i rozlicz swoje zobowiązania w sposób szybki i poprawny, aby uzyskać należny Ci zwrot.
Komu i w jakiej sytuacji należy się zwrot podatku w UK?
Praca za granicą nie zwalnia z konieczności rozliczenia podatku dochodowego w swoim kraju ojczystym. Jednakże każdy, kto pracuje w Wielkiej Brytanii lub innym państwie ma prawo ubiegać się w miejscu swojego zatrudnienia o zwrot podatku, ponieważ pracodawca ma obowiązek go regularnie odprowadzać od należnej Ci wypłaty. Działa to na dokładnie takiej samej zasadzie, jak w Polsce. Przy przekazywaniu podatku bardzo często występuje nadpłata, którą można uzyskać poprzez złożenie odpowiedniego wniosku o zwrot podatku w UK oraz innych niezbędnych dokumentów. O zwrot podatku w Wielkiej Brytanii może starać się każdy, kto jest tam legalnie zatrudniony i podejmuje pracę w ramach pełnoprawnej umowy o pracę. Nie ma znaczenia, w jakim sektorze pracujesz czy na jakim stanowisku. Nie jest również wymagany konkretny staż pracy w tym kraju.
O zwrot podatku dochodowego w UK ubiegać należy się w urzędzie skarbowym, do którego przynależysz ze względu na miejsce zamieszkania lub miejsce pracy. Należy złożyć tam odpowiedni formularz oraz dokumenty od pracodawcy. Zgodnie z obowiązującym w Wielkiej Brytanii prawem podatkowym możesz ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku nawet do pięciu lat wstecz, dlatego też nawet po kilku przepracowanych latach można zająć się tą procedurą i uzyskać należną kwotę. Rozpatrzenie wniosku oraz przekazanie zwrotu podatku zajmuje w Wielkiej Brytanii zazwyczaj od dwóch do czterech miesięcy. Ubiegać się o zwrot podatku w Anglii można zarówno na koniec roku podatkowego, czyli do 5 kwietnia, jak i o każdej innej, dowolnej porze roku.
Nie wiesz, jak to zrobić? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy!
Osoby, które zdecydowały się na wyjazd do pracy do UK, bardzo często nie są obeznane z prawem podatkowym w Wielkiej Brytanii i nie wiedzą, jak uzyskać należny im zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Z tego powodu rezygnują z ubiegania się o niego i tracą na tym naprawdę sporą sumę pieniędzy. Zwrot podatku Wielkiej Brytanii, z jednego roku podatkowego w UK to często kilkaset funtów, dlatego też warto zdecydować się na podjęcie starać uzyskania zwrotu pełnej kwoty. Jeśli obawiasz się, że jest to dla Ciebie zbyt trudne i może Cię przerosnąć, to możesz zdecydować się na skorzystanie z pomocy biura podatkowego, które specjalizuje się w podatkach zagranicznych.
Wsparcie profesjonalistów w tej dziedzinie to gwarancja szybkiego załatwienia sprawy i przede wszystkim możliwość uniknięcia jakichkolwiek problemów. Biura rachunkowe i podatkowe zawsze są na bieżąco z aktualnymi przepisami podatkowymi i doskonale wiedzą, jakie dokumenty są obowiązkowe do rozliczenia PIT-u lub uzyskania zwrotu podatku nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Dzięki ich wsparciu rozliczanie podatków i uzyskanie zwrotu będzie dziecinnie proste.
Wszystko co musisz wiedzieć o zasiłkach w Holandii
Granice Unii Europejskiej są otwarte i wielu Polaków decyduje się na wyjazd w poszukiwaniu pracy. Przenoszą się do innych krajów, gdzie można zarabiać w euro. Jednym z popularnych kierunków jest Holandia. To piękny kraj, a zarobki tam są naprawdę wysokie. Jednak każdemu z nas może podwinąć się noga. Zdarza się też, że poszukujemy innego źródła dochodów. Warto więc zorientować się jak ubiegać się o zasiłek w Holandii.
Zasiłek rodzinny na dziecko w Holandii
Jeżeli pracujemy lub mieszkamy w Holandii możemy ubiegać się o zasiłek na dziecko, który jest nazywany kinderbijslag. Przysługuje on na dzieci, które nie są jeszcze pełnoletnie, czyli nie skończyły 18 lat. Ma on przede wszystkim pokrywać koszty utrzymania i wychowania naszych podopiecznych. Nie bez powodu warto używać tego określenia, przysługuje on nam bowiem nie tylko na nasze biologiczne dzieci. Może być przyznany na maluchy adoptowane, takie dla których jesteśmy rodziną zastępczą, na naszych pasierbów i na inne dzieci, które wychowujemy i utrzymujemy jakby były nasze.
Jeżeli chcemy ubiegać się o taki zasiłek to musimy pracować na terenie Holandii lub być tam zameldowanym. Niezbędne jest opłacanie przez nas składek na ubezpieczenie społeczne. Dziecko oczywiście musi pozostawać na naszym utrzymaniu. Często zdarza się, że osoba składająca wniosek o zasiłek jest zameldowana w Holandii jednak dziecko nie jest zameldowane w tym samym miejscu. Jeżeli nie jesteśmy zameldowani pod wspólnym adresem to niezbędne przedstawienie dowodów przekazywania środków pieniężnych na jego utrzymanie – w takiej sytuacji dobre będą chociażby wyciągi bankowe.
Zasiłek rodzinny w Holandii jest wypłacany kwartalnie. Na dzieci do szóstego roku życia to 191,65 euro. Na maluchy wiekowe pomiędzy szóstym a dwunastym rokiem życia to 232,71 euro, natomiast na pociechy pomiędzy dwunastym a osiemnastym rokiem życia to 273,78 euro. Wypłata pieniędzy będzie nam się należeć w kwartale następującym po miesiącu, kiedy urodziło nam się dziecko. Okresy zasiłkowe zaczynają się w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku.
Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii
Polacy zazwyczaj wyjeżdżają do Holandii do pracy, jednak mogą się zdarzyć sytuacje kiedy ją stracimy. W takim przypadku często możemy liczyć na zasiłek dla osób bezrobotnych czyli WW-uitkering. Jeżeli chcemy się o niego ubiegać w czasie 36 tygodni musimy przepracować ich co najmniej 26. Warto wiedzieć, że nie ma znaczenia czy pracowaliśmy u jednego, czy u wielu pracodawców oraz ile godzin w tygodniu pracowaliśmy. Kiedy spełnimy te warunki możemy liczyć, że urząd pracy przyzna nam zasiłek minimalny na 3 miesiące.
Powinniśmy wiedzieć, że nie otrzymamy zasiłku jeżeli sami odejdziemy z pracy lub zrezygnujemy z przedłużenia umowy. Również zwolnienie dyscyplinarne dyskwalifikuje nas od otrzymywania takich świadczeń.
Nie możemy się też o niego ubiegać kiedy mieszkamy w Polsce. Mamy jednak możliwość dokonać tzw. transferu zasiłku. Polega to na tym, że kiedy otrzymaliśmy zasiłek w Holandii i postanawiamy wrócić do Polski składamy odpowiednie dokumenty i wtedy otrzymujemy świadczenie w Polsce. Jednak pamiętajmy, ze po otrzymaniu zasiłku w Holandii musimy tam pozostać przez minimum cztery tygodnie i szukać pracy.
Zwrot podatku z Holandii
Jeżeli pracujemy w Holandii możemy podnieść nasze dochody również poprzez uzyskanie zwrotu podatku. Warto podjąć takie starania, nawet jeżeli pracowaliśmy przez krótki czas, ponieważ może on wynosić nawet kilkaset euro. Jeżeli chcemy starać się o zwrot podatku z Holandii powinniśmy mieć kartę podatkową Jaaropgaaf lub ostatniego Salarisa. Niezbędne będzie też zaświadczenie UE/WE, które będzie poświadczać nasze dochody osiągnięte w Polsce.
To tylko część informacji o zasiłku i o zwrocie podatku w Holandii. Możemy tam również zdecydować się na Heffingskorting – rozliczenie z partnerem fiskalnym. Heffingskorting to dodatkowe pieniądze dla osób o wyższych dochodach. Mamy też możliwość ubiegać się o Zorgtoeslag, czyli dofinansowanie do ubezpieczenia w Holandii oraz o ulgę podatkową na dzieci InkomensafhankelijkeCombinatiekorting. Jak widać możliwości jest wiele i najlepiej zgłosić się do doświadczonego partnera, który pomoże nam zoptymalizować cały proces.
Finanse małych firm
Każdy posiadający własną działalność gospodarczą, pragnący, aby wszystko sprawnie funkcjonowało i aby interes ciągle się rozwijał, powinien zatrudniać kogoś, kto wesprze go w prowadzeniu księgowości. Chcąc bez żadnych przeszkód rozliczać się z przeróżnymi urzędami, a także wszelkimi kontrahentami, należy wydać parę groszy i zatrudnić profesjonalnego księgowego, który zajmie się prowadzeniem finansów firmy i sprawnie przeprowadzi nas przez zawiły i skomplikowany gąszcz przepisów związanych z rozliczeniami finansowymi.
Prowadząc niewielką firmę, również samemu można pokusić się o ciągłe kontrolowanie i prowadzenie rozliczeń finansowych, ponieważ w przeciwieństwie do dużych korporacji, nie będzie to tak czasochłonne i skomplikowane. A po uzyskaniu wprawy i biegłości stanie się po prostu kolejnym, niezbyt trudnym obowiązkiem.
Zarządzanie budżetem domowym
Co zrobić, aby na wszystko starczyło? Jak podołać ciągle rosnącym cenom żywności, energii elektrycznej, gazu i innych niezbędnych do życia produktów, przy niezmieniających się zarobkach? Czy w tym miesiącu mogę sobie pozwolić na odrobinę luksusu, czy lepiej z tym poczekać do następnego miesiąca? – Te i wiele innych pytań zadajemy sobie po każdej wypłacie i ciągle nie możemy się nadziwić, co się dzieje z zarobionymi przez nas pieniędzmi, gdzie one takk szybko znikają, skoro nic innego niż zwykle nie kupujemy.
Jak zorganizować domowy budżet, aby w każdym miesiącu zapłacić wszystkie niezbędne rachunki, nie oszczędzać na jedzeniu i żeby jeszcze coś zostało na drobne przyjemności. Oczywiście, przede wszystkim, zależy to od tego jaką kwotę będziemy mieć do dyspozycji. Zarabiając poniżej średniej krajowej, naprawdę bardzo trudno związać koniec z końcem i wygospodarować trochę grosza na koniec miesiąca. Z kolei mając do rozporządzenia wielkie kwoty pieniężne, nie trzeba się zastanawiać na co je wydać, a na czym oszczędzić.
Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym
Obecnie wiele banków i instytucji finansowych przygotowuje dla swoich klientów atrakcyjne oferty kredytowe. Jednym z najpopularniejszych sposobów uzyskania dodatkowych środków na inwestycję jest zaciągnięcie kredytu obrotowego w rachunku bieżącym.
Z rozwiązania takiego mogą obecnie korzystać zarówno duże firmy i koncerny, jak również nowe przedsiębiorstwa i małe firmy, potrzebujące pieniędzy na “rozkręcenie” działalności. Pożyczka inwestycyjna umożliwia przeznaczenie środków na zakup towarów lub nieruchomości, które w przyszłości zapewnią właścicielom znaczne powiększenie ich majątku.
Skąd wziąć pieniądze na inwestycje?
Z pewnością każdy z nas pragnie dysponować taką ilością pieniędzy, by móc swobodnie wydawać je na własne, indywidualne lub firmowe potrzeby. Obecnie na rynku finansowym dostępnych jest mnóstwo atrakcyjnych ofert, zarówno dla klientów biznesowych jak i prywatnych.
Obok tradycyjnych pożyczek dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowych pieniędzy może okazać się zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego, który pozwoli nam dysponować środkami szybko zwracającymi się w przyszłości. Według bankowych definicji kredyt inwestycyjny to taki, który przyszły kredytobiorca przeznacza na realizację wszelkiego rodzaju przedsięwzięć, mających na celu sukcesywne powiększanie majątku.
Kredyt hipoteczny na remont mieszkania
Budżet na sfinansowanie remontu
Remont mieszkania związany jest często z dużymi nakładami finansowymi. Mówi tu nie tylko o remontach mających na celu odnowienie własnego M, ale także o wszelkich przebudowach mających na celu dostosowanie mieszkania do własnych potrzeb. Remont jest potrzebny w szczególności, gdy kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym. W takim przypadku warto uwzględnić przewidywane potrzeby podczas negocjacji kredytu na zakup mieszkania. Jeśli zdecydujemy się na remont później, to bardzo ciekawą jest tutaj hipoteczny kredyt remontowy.